NEUROLOGIJA
Medicinski tretmani na Kubi
Degenerativne bolesti nervnog sistema — kao što su Parkinsonova bolest, Alzheimerova demencija, i druga neurodegenerativna stanja povezana sa starenjem mozga — zahtevaju holistički, multidisciplinarni pristup. Ove bolesti progresivno utiču na motoričke funkcije, kogniciju i svakodnevni život, često redukujući samostalnost i kvalitet života.
Kubanski program neuro-restauracije, realizovan kroz Servicios Médicos Cubanos (SMC) i vodeće institucije poput CIREN, nudi intenzivan terapijski režim (do 6 sati dnevno) koji kombinuje rehabilitacione tehnike zasnovane na neuroplastičnosti sa savremenom dijagnostikom i stručnom podrškom.
Usluge koje se nude uključuju:
Prednosti ovog pristupa:
Da bi vaše lečenje i rehabilitacija prošli uspešno, potrebno je upoznati se sa sledećom procedurom rada:
Nakon komunikacije sa pacijentom potrebno nam je dostaviti potrebnu dokumentaciju.
Stručna i kvalifikovana osoba koja komunicira sa lekarima na Kubi će prevesti svu dokumentaciju sa srpskog jezika i poslati u centralu Asocijacije kubanskih lekara.
Lekarski konzilijum dostavlja svoje mišljenje i predlog za lečenje pacijenta. Odluka je da li će svoje lečenje sprovesti u inostranstvu ili uz saglasnost lekara nastaviti lečenje u svojoj zemlji.
Od momenta dolaska na teritoriju Republike Kube, svu brigu preuzima Asocijacija kubanskih lekara (doček na aerodromu, transfer od/do aerodroma, organizacija smeštaja, sprovođenje medicinskog programa…)
Stojimo vam na raspolaganju za sve informacije.